T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / GEBZE - Sultanorhan Ortaokulu

Haberler

Mrt

  Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marş'ını kabulü kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra günün anlam ve önemini belirten yazılar ve şiirlerle program devam etti. Türk Kurtuluş Savaşının en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan arzuyu göz önüne alarak yazılan ve bizlere armağan edilen, milli marşımızın önemi  vurgulanarak Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı.Programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

    Okulumuzda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin depreme ne kadar hazırlıklı olduğu test edildi.Tatbikatta emeği geçen tüm öğretmenlerimize okulumuz adına teşekkür ederiz.

Mrt

 8. sınıf öğrencilerimize ilçemizdeki liseleri daha iyi tanıyabilmeleri ve daha sağlıklı tercihler yapabilmeleri için Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ne  gezi düzenledik. Bu kapsamda öğrencilerimize  lise tanıtımı yapıldı.

Bizleri en iyi şekilde karşılayan okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Şbt

Mübarek üç aylara (Recep, Şaban, Ramazan) girmemizle birlikte öğrencilerimize üç ayları anlatma, hatırlatma adına bir pano hazırladık. Panonun hazırlanmasındaki emeklerinden dolayı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Merve AKTAŞ´a teşekkür ederiz.

Şbt

Sultanorhan  Ortaokulu olarak; Okulumuz öğretmen, okul idaresi ve PDR servisinin katılımıyla  ay içerisinde yapılan değerlendirmelerle seçim yapılacaktır.Proje çok olumlu sonuçlar verecek  ve özellikle sınıflar arasında tatlı rekabet oluşturacaktır. Böylece sınıf sahiplenilecektir. 

Şbt

Okulumuz Rehberlik Servisi'nin yürüttüğü  "Ayın Öğrencisi Projesi" kapsamında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı (şubat ayı)  öğrencilerimizi seçtik.Ayın öğrencisi seçilen öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının hayat boyu devam etmesini diliyoruz.

Şbt

  Okulumuz Yıldızlar Kız Basketbol Takımı İl Üçüncüsü oldu. Takımımıza okul müdürümüz tarafından madalyaları verilerek ,tebrik edildi. Sultanorhan Ortaokulu olarak emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

Şbt

     Okulumuz Yıldızlar Kız Basketbol Takımı İl Üçüncüsü oldu. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

Ock

 Öğrenci devamsızlıklarını ve okul terkini azaltma projesi "Hayatımız Okul" programı kapsamında okul panolarımıza bilgilendirici afişler asıldı.

Ock

 8. sınıf öğrencilerimize ilçimizdeki liseleri daha iyi tanıyabilmeleri ve daha sağlıklı tercihler yapabilmeleri için Mehmet Tuğrul Tekbulut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ´ne  gezi düzenledik. Bu kapsamda öğrencilerimize genel lise tanıtımı ve alan tanıtımı yapıldı. Meslek derslerinin görüldüğü atölyeler gezdirildi.Bizleri en iyi şekilde karşılayan okul yöneticilerine teşekkür ederiz.

Ock

    Öğrenci devamsızlıklarını ve okul terkini azaltmak amacıyla geliştirilen "Hayatımız Okul" projesi kapsamında hazırlanan afişler.

Ara

 Okulumuz Tutum Yatırım ve Yerli Malı haftası dolayısıyla tüm sınıflarda yerli malının önemine vurgu yapılarak kutlama yapıldı. 

Ara

E-OKUL SİSTEMİYLE VELİYE 'BİLDİRİM' DÖNEMİ Türkiye'nin en çok kullanılan mobil uygulamalarından olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi. Uygulamaya, velilere bildirim gönderme özelliği kazandırıldı. Velilere bildirim gelecek Mobil uygulama ile velilerin öğrencilerinin durumlarını kolayca takip edebilmeleri ve öğrenme sürecine etkin olarak katılmaları hedefleniyor. Bildirim özelliğiyle öğrenci devamsızlıkları, not bilgileri, ders programı, nakil işlemleri, yerleştirme ve sınav bilgileri, okul duyuruları gibi bilgilerin anında velilere ulaştırılması sağlanacak. Eski e-okul uygulaması olan velilerin telefonlarından uygulamayı kaldırdıktan sonra yeni sürümü yüklemeleri gerekmektedir. http://bit.ly/mobilveli        

Ara

  Okulumuz öğrencileri öğretmenlerimizle birlikte Sinan İstanbul  Erdem Spor Salonu'nda Anadolu Efes  ve CSKA Moskova maçını izlemeye gittiler. Bu etkinliği düzenleyen ve görev alan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ara

Tutum Yatırım ve Türk Malları etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz Yöresel Yemekler yarışmamızda Akasya SEVİM birinci, Feyzanur APAYDIN ikinci, Şevval Naz DİNÇ, Hatice ÇOLAK ve Canset ŞENBAŞ  üçüncülüğü  paylaştılar. Yarışmanın sonuçlarına göre başarı belgeleri ve katılım belgeleri öğrencilerimize törenle verildi. Öğrencilerimizi tebrik eder , tüm öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.